KLUB MALUCHA

Klub Malucha "Happy Kids" to atrakcyjne zajęcia edukacyjne wspomagające wszechstronny rozwój młodszych dzieci (2,5 - 5 lat): emocjonalny, intelektualny, ruchowy oraz społeczny. Podejmowane przez nas działania rozwijają u dzieci ekspresję, twórcze myślenie i działanie, wspomagają w rozwijaniu uzdolnień, uczą współpracy w grupie i samodzielności.

Plastyka

Na warsztatach artystycznych dzieci mają okazję zapoznać się z różnorodnymi technikami oraz materiałami plastycznymi. Oprócz powszechnie stosowanych środków ekspresji twórczej nasi podopieczni wykonują prace z użyciem nietypowych materiałów takich jak butelki, kubki i talerzyki plastykowe, płyty i okładki CD, gazety, tkanina, włóczka, balony, patyczki higieniczne, liście, szyszki, kamienie itd.

Muzyka i taniec

Zajęcia muzyczno-ruchowe to zestaw różnorodnych ćwiczeń, które mają na celu ujawnienie i rozładowanie zablokowanych emocji, uwrażliwienie muzyczne i integrację z grupą. Elementami tych zajęć są min:

  • ekspresja ruchowa na dowolne tematy muzyczne
  • interpretacja plastyczna utworów muzycznych
  • zabawy słowno-muzyczno-ruchowe z elementami inscenizacji i tańca
  • poznawanie i operowanie symbolami dźwięków (wysoki-niski, długi-krótki)
  • relaksacja

Język angielski

Nauka języka angielskiego dla maluchów opiera się na zabawie, grach i quizach. W trakcie specjalnie zaaranżowanej zabawy dzieci poznają nowe słownictwo, wyrażenia i proste struktury gramatyczne w języku angielskim oraz ćwiczą odpowiednią wymowę. Zajęcia podzielone są na bloki, które przewidują przyswajanie języka w ramach różnych tematów i funkcji językowych. Na zajęciach panuje miła atmosfera również

dzięki obecności pacynki Konisia - Horsie, który towarzyszy dzieciom w nauce piosenek, rymowanek i powiedzonek.

Imprezy

W programie Klubu Malucha przewidziane są imprezy okolicznościowe (Halloween, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka) oraz pokazy umiejętności i wystawy prac dzieci.

Organizujemy też zajęcia popołudniowe dla dzieci uczęszczających do przedszkola!

Nasza siedziba

ul. Łanowa 14, Bałucki Ośrodek Kultury LUTNIA

Kontakt

tel.kom. 0 669 202 131
e-mail: kursy@marvel.edu.pl